LionART součástí festivalu

Ostrava je město bezpochyby kulturní a každý rok se můžeme těšit na nultý ročník něčeho nového. Letos banda kolem ostravských výtvarníků Davida Žyly a Michaely Petrovové zamakala a výsledkem je monumentální 3ArtBeat festival. Spojuje hudbu, umění i performance – vše v ryze ostravském prostředí areálu dolu Hlubina. Celý víkend na přelomu července a srpna se bude z devíti scén ozývat všechno, jen ne mainstream. Spojovat to bude triáda témat OHEŇ – ZROD – RYTMUS. Čeká vás experimentální umění ve všech podobách. Ohně, světla, bubny, roboti, umělecké workshopy, výtvarno, divadlo a další věci, které by vás ani nenapadly.

 A co je nejzajímavější, součástí této divočiny bude i Galerie mladých umělců ve starých koupelnách dolu Hlubina. Prezentovat by se tu mělo několik desítek vystavovatelů z Ostravy a okolí. A jelikož jsem prošla sítem „mladý“ – „umělec“ – „Ostrava“, představím tu novou sérii obrazů s názvem V symbolech. Některé věci do sebe dokážou skvěle zapadat. Například koncept mých nových obrazů s tématikou tohoto netradičního festivalu. A když už jsem byla přizvána do party, nebyl problém přimalovat tři další obrazy s názvy Oheň, Zrod a Rytmus.

 Přijďte se podívat na to, co jste ještě neviděli, a zažít něco, co jen tak nezažijete, na ostravský 3ArtBeat festival. A když už tam budete, nezapomeňte mě přijít pozdravit do bývalých hornických koupelen mezi Osud, Rytmus, Čas, Sílu, Zrod, Rozum, Lehkost, Oheň a Spolupráci :-).

3art